Tayt Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tayt Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her türlü kombinimizin vazgeçilmez parçası: Tayt! 
Hem spor yaparken, hem de günlük hayatımızda taytların kendine sağlam bir yer edindiği kesin.
Peki doğru tayt seçimi nasıl olmalı? 
O tayt”ı seçerken dikkat etmemiz gerekenleri 4 başlık altında topladık:

Tayt Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

1) KUMAŞ

Tayt kumaşının nefes alabilen bir kumaştan üretilmesi çok önemli. Bir taytın koku yapmaması, kaşındırmaması, en başta da cilt sağlığımızı tehlikeye atmaması adına kumaş seçimine son derece özen gösterilmeli; titizlikle, en gelişmiş üretim teknolojileri kullanılarak üretilmiş kumaşlar kullanan markalar tercih edilmeli. Tayt vücudumuzu saran ve cildimizin tamamına temas eden bir ürün olduğu için, maliyeti düşürmek adına kullanılan kalitesiz kumaş ve boyalar maalesef cilt sağlığımızı tehlikeye atıyor. 

Tayt kumaşından bir diğer beklenti de iç göstermemesi. Bu noktada da devreye dokuma sıklığı giriyor. Unutmayalım ki doğru tayt, hangi rengini alırsak alalım, iç göstermez ve hareketlerimizi kısıtlamaz. 

 

2) KALIP

Hepimiz isteriz ki giydiğimiz kıyafetler üzerimizde iyi dursun, vücudumuzun en iyi halini ortaya koymamıza yardımcı olsun. Tayt gibi vücut hatlarımızı tamamen ortaya koyan parçalar söz konusu olunca  ürünün kalıbı ve üzerimizde duruşu ekstra önem kazanıyor. 

Özellikle doğru kumaşla üretilmiş yüksek belli taytlar hem içinde rahat hissetme hem de vücudumuzu en güzel halinde gösterme konusunda çok başarılı.

 

Tayt Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

3) ŞIK VE ZAMANSIZ TASARIM 

Demode görünen bir tayt, dünyanın en iyi kumaşına ve kalıbına sahip bile olsa ilgimizi çekmez. Doğru bir tayt hem modaya ve trendlere uygun hem de zamansız bir tasarıma sahip olmalıdır. Böylece kısa bir süre kullanıp bir kenara atmadığımız, uzun süre kullanabildiğimiz ürünlere yatırım yapmış oluruz.

 

4) DAYANIKLILIK

Doğru taytı seçerken mutlaka bakmamız gereken son konu ise dayanıklı olması. Taytların kullanıldıkça bir miktar yıpranması normaldir. Ancak iyi bir tayt, yıkama ve kullanma talimatlarına uyduğumuzda uzun süre sağlam kullanılabilecek durumda olmalıdır. 

Tayt konusunda birçok seçenek mevcut olsa da bu 4 konuda da geçer not alan marka sayısı çok sınırlı. Seçim yaparken hem sağlığımıza, hem doğaya, hem de bütçemize en iyi gelen seçimler için yüksek kalite sunan markalara yönelmek genellikle bizi uzun vadede daha mutlu ediyor. Her giydiğimizde doğru bir seçim yaptığımızı hissetmenin ve iyi görünmenin verdiği keyif de cabası.

 

Dileriz bu yazımız seçim yaparken yardımcı olur.
“O” tayta en kısa zamanda kavuşmanız dileğiyle. 
 
Kucak dolusu sevgilerimizle,
Team Birdiejay 

 

Bloga dön

Yorum yapın